Menu

Kupuj rozsądnie akcesoria skórzane.

Sierpień 1, 2014 - moda

Dzięki metce powiadamiającej o składzie możemy bezproblemowo dobrać do własnych potrzeb zarówno ubrania, jak i buty lub nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada wymogu umieszczenia metki informacyjnej przy galanteryjnych wyrobach „skórzanych”. Toteż tak często po kilku miesiącach czy nawet tygodniach odkrywamy gorzką prawdę – kupiliśmy nieskórzany bubel! Jak więc rozpoznać towar złej jakości?
Głównie pytajmy. Czy towar, np. pas skórzany posiada warstwy syntetyczne? Czy użyta skóra jest powlekana syntetykiem? Czy w składzie znajduje się tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą eko?
Oczywiście próg prawdomówności kupców zdarza się różny, a w przypadku sporych sieci z ciuchami gro pracowników być może nawet nie będzie potrafiła na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę i co powinno zwiększyć naszą czujność?
Głównie cena. Nie dajmy się zwieść – eko skóra posiada swoją wartość i zakup skórzanej teczki męskiej za sto zł jest po prostu niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na fakturę skóry, gdy jest zbyt gładka lub też nazbyt regularna jeśli chodzi o plamki, żyłki lub porowatość, prawie pewne jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, w całości ukryte ranty również mogą sugerować, iż zakamuflowano stosowanie składników syntetycznych.
Brak odsłoniętych kantów czy też widocznych spodów skóry, również sugeruje wyrób sztuczny. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Nie zapominajmy,iż skóra ekologiczna to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony odpad garbarski, a zrobione z niej pasy niebywale szybko psują się. Prawdziwa skóra powinna mieć charakterystyczny zapach – pozostałość po działaniach garbowania. Podobnie do człowieczej, skóra bydlęca ma nieregularności – mniej albo bardziej widoczne w zależności od zastosowanego lakieru. Dokonując zakupu poprzez Internet zwracajmy uwagę na specyfikacje towaru – nie dajmy się oszukać emblematem „skóra naturalna”, gdyż zgodnie z prawem można go umieszczać nawet wówczas, gdy towar posiada jedynie jej znikome ilości.
Towar wykonany z ekologicznej skóry musi przetrwać latami, dlatego warto kupować go rozsądnie!
tekst dostepny na stronie producent plecaków